Důležitost spánku

Kolik hodin jste včera spali? A kolik předevčírem? Vzpomenete si? Troufnu si říct, že méně, než je zdrávo. Více než třetina lidí spí málo. Nedostatek spánku může být spojen s poruchou pozornosti, autohaváriemi, pracovními úrazy, ale také s cukrovkou, obezitou apod. ANO, obezitou. 

Spánek pro hubnutí či udržení váhy a celkového zdraví je naprosto klíčový. Při spánku se produkuje hormon leptin, který má vliv na pocitu sytosti a snižuje chuť k jídlu a zvyšuje množství vydané energie. Tedy, když budeme málo spát, hladina leptinu bude snížená a nás budou honit chutě na jídlo, a zvláště na sladké. Můžeme se dostat do stavu záchvatovitého přejídání a nárůstu váhy.

Nedostatek spánku může dále snižovat fyzickou výkonnost, zvyšovat náchylnost ke kardiovaskulárním onemocněním, snižovat imunitu apod. Negativních dopadů je mnoho.

A kolik hodin bychom měli denně spát? Zhruba 7-8 hodin kvalitního nepřerušovaného spánku.

Pozor, ne vždy je nedostatek spánku vinou ponocování nebo brzkého ranního vstávání. Pokud chodíte večer spát včas, podle hodin spíte 7 – 8 hod a ráno se probouzíte unavení a přes den usínáte, můžete trpět tzv. spánkovou apnoe. Tento stav patří do rukou lékaře a pokud se vyřeší, zbavíte se spousty problémů. Mimo jiné se Vám bude lépe hubnout.

TIP na závěr: Spánek není „dluh“, který bychom mohli „splácet“. Jednou za čas se může stát, že máme uzávěrku a potřebujeme pracovat nebo se učit přes noc. Ale nesmí to být pravidlem. V dlouhodobém měřítku si opravdu můžeme poškodit zdraví!

Institute of Medicine (US) Committee on Sleep Medicine and Research. Colten HR, Altevogt BM, editors. „Sleep Disorders and Sleep Deprivation: Un Unmet Public Health Problem“

Adresa

K Vystrkovu 1883/14
Praha 12, Modřany
Vchod zadem z parku

Kontakty

Masáže: +420 731 445 449
Manikúra: +420 777 966 106
Výživové poradenství
+ 420 777 966 106
+ 420 731 445 449
Email: salonrenesance@gmail.com

Feedback

Pošlete nám zpětnou vazbu, abychom mohli udělat vše pro to aby se Vám u nás líbilo. Těšíme se na vaši další návštěvu.

Salon Renesance

The web page was made with Mobirise site theme